O co chodzi w SKGB?

Jest to strona testowa przedsięwzięcia SKGB.

Cały pomysł Stowarzyszenia Klubów Gier Bitewnych polega na stworzeniu połączenia pomiędzy wieloma porozbijanym środowiskami graczy bitewnych: skupionych wokół klubów, systemów itp.

Chodzi o to aby znacznie łatwiej było znaleźć ludzi zainteresowanych tym, czym my jesteśmy zainteresowani i żeby oni mogli łatwiej znaleźć nas. Dzięki temu nowi gracze łatwiej znajdą sobie miejsce w klubach, albo na turniejach które im odpowiadają- a być może i weterani odkryją coś nowego ciekawego dla siebie.

Wnioski, uwagi i propozycje proszę kierować na kgbwalkiria@gmail.com

wtorek, 26 kwietnia 2011

Łączenie środowisk w internecie

Jednym z podstawowych założeń SKGB jest łączenie silnie porozrzucanych środowisk wargamingowych w bliskiej perspektywie Warszawie, w dalszej również w całej Polsce.

Taka integracja musi przebiegać jednocześnie w dwóch płaszczyznach - w świecie rzeczywistym poprzez współpracę klubów: organizowanie spotkań, imprez turniejów i prezentacji różnych systemów; oraz w internecie poprzez budowanie połączeń pomiędzy środowiskami skupionymi wokół pojedynczych forów, blogów itp. pomiędzy, którymi jest niewielki przepływ informacji.

Zwłaszcza przepływ informacji w internecie można poprawić, jeśli poprzez 1 miejsce zostaną skupieni przedstawiciele wielu środowisk oraz polscy wargamigowi blogerzy. W zarysie chodzi o coś na kształt From the Warp.

Istnieją już takie podobne miejsca jak np. Blogi Figurkowe, jednak ich popularność jest ograniczona. Sądzę, że bardzo podobne rozwiązania, ale z wsparciem na początku co najmniej  warszawskich klubów gier bitewnych ma szansę zaistnieć i rozwinąć się.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy