O co chodzi w SKGB?

Jest to strona testowa przedsięwzięcia SKGB.

Cały pomysł Stowarzyszenia Klubów Gier Bitewnych polega na stworzeniu połączenia pomiędzy wieloma porozbijanym środowiskami graczy bitewnych: skupionych wokół klubów, systemów itp.

Chodzi o to aby znacznie łatwiej było znaleźć ludzi zainteresowanych tym, czym my jesteśmy zainteresowani i żeby oni mogli łatwiej znaleźć nas. Dzięki temu nowi gracze łatwiej znajdą sobie miejsce w klubach, albo na turniejach które im odpowiadają- a być może i weterani odkryją coś nowego ciekawego dla siebie.

Wnioski, uwagi i propozycje proszę kierować na kgbwalkiria@gmail.com

wtorek, 26 kwietnia 2011

Pomysły i realizacja

Poniżej znajduje się podsumowanie spotkania organizacyjnego z dnia 20.04.2011 - Stowarzyszenie Klubów Gier Bitewnych

I. Cel przedsięwzięcia:
1. Zapewnienie ciągłej aktywność w klubach poprzez zwiększenie liczy osób zbierających się, aby grac w gry bitewne (np. 40+ osób, w danym jednym ośrodku - to już jest z mojego doświadczenia "samo-nakręcająca się liczba ludzi" - w perspektywie całej Warszawy chodzi o paręset osób)

II. Sposób na osiągnięcie celu:
2. Ułatwienie dostępu do informacji o klubach
3. Ułatwienie kontaktu z członkami klubów
4. Wspólne promowanie wargamingu

III. Do kogo przede wszystkim skierowana jest akcja?:
5. Do graczy, którzy nie uczestniczą w życiu turniejowym lub klubowym
6. Do potencjalnych nowych graczy
- dlaczego do nich? Ponieważ stanowią największą grupę graczy oraz ponieważ nowi gracze powodują, że środowisko się rozwija.

IV. Jak konkretnie zrealizujemy pkt 2-4?
7. Poprzez stworzenie portalu internetowego, który będzie zawierał:
a. informacje o wszystkich klubach (miejscach do grania) które będą chciały uczestniczyc: miejsce (mapa i lista), kontakt, czas działania itd.
b. informacje o nadchodzących spotkaniach/imprezach/
turniejach/prezentacjach
c. forum - zawierające podfora dla początkujących graczy - gdzie zawsze znajdzie się ktoś kto udzieli odpowiedzi na pytania początkujących, oraz podfora dla tych klubów które nie mogą/nie chcą prowadzic własnych.
d. opcjonalnie automatycznie update'ujące się wiadomości z blogów (blogroll), oraz również opcjonalnie wykaz sklepów
-portal ma nie zawierać żadnych reklam, nie popiera nikogo szczególnego, jest miejscem gdzie każdy klub może zaprezentować to w czym się specjalizuje
8. Poprzez wspólną promocję- plakaty w sklepach wargamingowych, przekonanie sprzedawców aby informowali o naszym serwisie gdzie każdy zainteresowany grami bitewnymi znajdzie odpowiedzi na swoje pytania oraz miejsce do grania odpowiadające swoim potrzebom; promowanie portalu w klubach i na imprezach/prezentacjach - "promowanie gier/systemów, a nie klubów jako takich"; promowanie poprzez podpisy na forach (np. 50 osób z podpisami, rozrzuconych po wielu forach dotrze do bardzo wielu osób);

V. Co robimy już dziś?
9. Kubbek - porozmawia z czarodziejem od stron www (który wyczarował mitril.pl), każdy z Was może również porozmawiać o stronie jaką opisałem powyżej ze znajomymi którzy się na tym znają czy nie są gotowi przygotować taką stronę (w razie czego - za ile, na kiedy etc.)
10. Każdy klub może już dziś promować inne kluby - pisać o nich na swojej stronie itp.
11. Każdy już dziś może pisać zajawki nt. nadchodzącego portalu
12. Każdy klub może umówić się z innym klubem o wspólnym przygotowaniu imprez, korzystaniu z zasobów, miejsca itd.- dlatego, znajdziecie listę kontaktową poniżej
13. - nic-
14. Rejestrujemy się na forum XIII Dywizji, gdzie będzie podforum do dyskusji na temat SKGB - po założeniu konta należy wysłac PM'kę do Kaptur'a aby umożliwił dostęp do podforum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy